top of page

Jak dobrze zaplanować sesję zdjęciową? cz.1


#1 Rozpisz scenariusz:

  • Ustal kto i za co jest odpowiedzialny (osoba pozująca, makijażystka, projektant etc.).

  • Jakie kadry masz w planie?

  • Co jest Ci potrzebne? Rekwizyty, ubrania, biżuteria, jakie miejsce etc.

  • Ustal kolejność scen, biorąc pod uwagę zmianę aranżacji, scenografii, stylizacji, makijaży.

  • Jeśli pracujesz przy świetle dziennym - pamiętaj wziąć pod uwagę to, jak rozkłada się światło w ciągu dnia.

Planując scenariusz Weź pod uwagę zapas czasowy na spóźnienia, problemy techniczne, przerwy w pracy.


#2 pamiętaj!


im dokładniej odpowiesz sobie na każdy z wcześniejszych punktów, tym łatwiej będzie Ci przeprowadzić sesję zdjęciową. Rozbij sesję na czynniki pierwsze, rozdziel zadania i zadbaj o to, by każdy wiedział co ma robić - zarówno przed sesją jak i na planie.

Każda osoba na planie powinna wiedzieć za co jest odpowiedzialna w danym momencie - tym bardziej jeśli pracujesz podczas sesji z większą ekipą. Usprawni Wam to pracę i na pewno pozytywnie wpłynie na efekt końcowy.


Jeśli wcześniej zaplanujesz sobie jakie zdjęcia chcesz wykonać, zminimalizujesz szansę na to, że podczas sesji zabraknie Ci np. pomysłów. Sama praca przejdzie zdecydowanie szybciej, aniżeli kiedy będziesz szukać "tego czegoś" na miejscu od zera.


#3 Ustal kolejność scen, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki na planie.


Tak! Jeśli w planach masz np. dwa makeupy - delikatny makeup no makeup i mocne smokey eye, czy też czerwone usta, zacznij od tego, co najdelikatniejsze ponieważ łatwiej jest wzmacniać makijaż, aniżeli go zmywać i robić od nowa.


Jeżeli nie znasz się np. do końca na kwestiach makijażowych podpytaj o nie osoby, z którymi masz współpracować - pamiętaj, że nie bez powodu pracujesz w zespole!


Spotkanie Przy Kawie to nie tylko standardowe eventy, podczas których możecie pracować nad poszerzaniem portfolio. To również inicjatywa, która ma pomagać Wam stawać się coraz lepszymi. W związku z powyższym te jak i wiele innych kwestii poruszamy na warsztatach organizowanych z ramienia SPK.


Zapisz się i spędź z nami przez cały weekend, podczas którego nasi prowadzący przekażą Ci kompleksową wiedze w zakresie fotografii. Jako organizatorka - zawsze wybieram do współpracy osoby, które znam osobiście i których umiejętności jestem w 100% pewna. Razem z nimi, szykuję dla Was pełne doświadczenie warsztatów - zatrudniamy najlepsze modelki , wizażystki, jeśli jest taka potrzeba bierzemy do współpracy również scenografkę, wynajmujemy świetne studia, stroje od projektantów, rozpisujemy cały plan warsztatu w taki sposób, żeby przekazywana Wam wiedza, była podana w jak najbardziej logicznych ramach, tak by jedna kwestia, wychodziła z drugiej.


Dołącz do nas!

Zapraszamy Was do zapisów! Warsztaty Fotografii Studyjnej, prowadzący: Konrad Sarnowski

24-25.04.2021

https://www.facebook.com/events/418338955804321


Warsztaty fotografii modowej, prowadząca Karolina Orzechowska:

01-02.05.2021

https://www.facebook.com/events/215362553659620
36 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page