top of page

3 punkty, na które warto zwrócić uwagę przed pójściem na zdjęcia (osoby pozujące) cz.2

  • Zadbaj o swój wypoczynek

Tak! Opuchnięte worki pod oczami na pewno nie dodadzą Ci urody, utrudnią również pracę osobie fotografującej. Przed sesją więc postaraj się wypocząć - nie pij alkoholu, wyśpij się, postaw na relaksujący wieczór.


  • Przygotuj odpowiednią bieliznę

Przed sesją zapoznaj się dokładnie z kolorem stylizacji, jaką będziesz nosić podczas zdjęć. Jeżeli masz do ubrania białą, prześwitującą bluzkę, nie łącz jej z czerwonym stanikiem - chyba że udział w sesji bierze również stylistka/ ta i taka jest jej/jego wizja. Oprócz tego dobrze jest mimo wszystko zakupić komplet cielistej, bezszwowej bielizny i zabierać go ze sobą, możliwie jak najczęściej. Pamiętaj, że wystające ramiączka od stanika lub prześwitująca przez białą spódnicę czarna bielizna, może bardzo negatywnie wpłynąć na efekt końcowy zdjęć. Nie każda osoba fotografująca posiada też czas i umiejętności by poprawiać tego typu tematy w Photoshopie. To Twoim obowiązkiem jest pamiętać o tym, że bielizna na planie zdjęciowym ma znaczenie.


  • Bądź Punktualna

W pierwszej części pisałam Ci już o byciu odpowiedzialną, względem osób, z którymi podejmujesz współpracę, jednak uważam, że warto jest często przypominać co to tak naprawdę oznacza - pamiętaj o byciu punktualną. Tym bardziej, jeśli na sesję jesteście umówieni w studio fotograficznym. Studia wynajmuje się na godziny, nie ma tam możliwości przesunięcia rezerwacji bezkosztowo, z powodu tego, że jeden ze współpracowników spóźnił się na wyznaczoną godzinę. Jeżeli miałabyś się spóźnić, koniecznie poinformuj o tym osobę fotografującą jak najszybciej. Jeżeli ekipa, z którą współpracujesz będzie musiała ponieść dodatkowe koszty przez Twoje spóźnienie - warto byś pomyślała o ich pokryciu.

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page