top of page

3 punkty, na które warto zwrócić uwagę przed pójściem na zdjęcia (osoby pozujące) cz.1


1. Zadbaj o higienę


Może wydawać Ci się to oczywiste, jednak ze swojego doświadczenia wiem, że warto o tym przypomnieć. Pamiętaj ogolić pachy i nogi (chyba że koncepcja sesji zakłada fotografowanie nieogolonych partii ciała, bądź też osoba fotografująca nie ma po prostu takich potrzeb estetycznych - jest to kwestia do ustalenia). Nawet jeśli w planach sesji są jedynie portrety, a Ty masz na sobie bluzkę z długim rękawem, istnieje możliwość, że osoba fotografująca przyniesie np. jakieś swoje ubrania na sesję (w tym np. bluzkę na ramiączkach), które będą mogły posłużyć Wam do zdjęć. Postaraj się więc by być gotową na każdą ewentualność.


Zadbaj również o to, by mieć czyste włosy - tym bardziej, kiedy na planie ma pojawić się osoba odpowiedzialna za Twoją fryzurę.


2. Diabeł tkwi w szczególe


Zadbaj o to, by mieć odpowiednio wyregulowane brwi i zadbane, równo przycięte paznokcie. Jeśli zadbasz o te szczegóły jeszcze przed wejściem na plan zdjęciowy, często oszczędzisz osobie fotografującej czas spędzony nad obrabianiem nierównej linii brwi, czy też odprysków lakieru na paznokciach.


Pamiętaj też, by przed sesją uzgodnić ewentualny kolor lakieru z osobą fotografującą, ponieważ nie każdy kolor może nadawać się pod konkretny pomysł, czy obróbkę.


3. Nowości zostaw na potem

Dzień przed sesją postaraj się nie korzystać z nowych kosmetyków, peelingów, podkładów, maseczek itp. Jeżeli przez przypadek dostaniesz, na któryś reakcję alergiczną, osoba fotografująca będzie miała nie lada problem z retuszem Twojej skóry, Ty sama pewnie rownież nie będziesz czuła się komfortowo


Jeśli chodzi o nowości - pamiętaj też, że jeśli przed sesją znacząco zmienisz wygląd (obetniesz włosy, przefarbujesz je, zrobisz sobie nowy tatuaż) - koniecznie należy poinformować o tym osobę fotografującą! Jeżeli umawiała się ona na sesję z blondynką, jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie zadowolona widząc, idącą na sesję brunetkę. Pamiętaj, że osoby fotografujące to przede wszystkim również ludzie - mają swoje gusta, upodobania i przede wszystkim - swoją wizję, którą dopasowują pod konkretnie wyglądającą modelkę.


Jeśli w sesję zaangażowana jest większa ilość osób, każde z nich przygotowuję się do sesji, biorąc pod uwagę to jak wyglądasz na aktualnych zdjęciach. Wizażystka inaczej przygotuje się do makeup'u, który ma zrobić blondynce i z pewnością inaczej podejdzie do makijażu dla brunetki.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page